Współpraca.

W życiu warto budować zaufanie; myśleć samodzielnie; chronić swoją wrodzoną kreatywność i robić z niej codzienny użytek; wysoko cenić edukację – szczególnie lekcje jakich udziela nam życie, jakimi dzieli się z nami przyroda,  w szkołach uważać, aby nie zabito nam i naszym dzieciom indywidualnych talentów; współczuć cierpiącym i być przy nich.

Powyższe zdanie jest podsumowaniem moich notatek z udziału w niesamowitej konferencji TEDxWarsaw, w jakiej uczestniczyłem kilka dni temu. W ciągu dziesięciu godzin, gdy prezentacje były przerywane na kawę i rozmowy, dobrze mi się sluchało takiej masy wystąpień, z których wiele emanowało ciepłem i dobrą energią. Tobie, Drogi Czytelniku, pozostaje samotne wsłuchanie się w głosy mówców zarejestrowane przez kamerzystę:  http://www.streamonline.pl/transmisja-tedx-warsaw-wyklady-zapis/
Było tam o tym jak konie uczą nas, że przywództwo to służba innym (Agata Wiatrowska); było o nauce zaufania i konkurowania z samym sobą płynącej z pracy akrobaty cyrkowego (Ivan Hernandez); było o tym jak granie na instrumencie muzycznym uwalnia umysł (Richard Berkeley); jak rozwijanie indywidualnych talentów jest kluczem do życiowego szczęścia (Sandra Bichl) i było jeszcze wiele innych inspirujących wystąpień.

2 myśli nt. „Współpraca.

  1. witka

    Musiało być interesująco, co zaowocuje, jak sądzę mądrymi przemyśleniam w formie ciekawego tekstu na tymże blogu:)

  2. Swojak Autor wpisu

    Witko, wiele prezentacji wydawało się tak przemyślanych, że moje dodatkowe przymyślenia by pewno tylko zaciemniły obraz 🙂
    Wyniosłem ze spotkania sporo pomysłów, choć może bardziej pasuje słowo natchnienie lub inspiracja. Wyłapałem masę sygnałów na temat edukacji. Myślę, że to obecnie jeden z najważniejszych dla mnie tematów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.